Zarządzenie nr 34 w sprawie umorzenia wierzytelności należnych Miejskiemu Zarządowi Nieruchomości. (34/J/2011)
XMLTreść
Zarządzenie Nr 34/J/2011
Dyrektora Miejskiego Zarządu Nieruchomości
z dnia 30.03.2011 r.
w sprawie umorzenia wierzytelności należnych Miejskiemu Zarządowi Nieruchomości.
Na podstawie § 9 ust.1 pkt 2 w związku z § 3 pkt 1 Uchwały Nr LI/650/2010 Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój z dnia 28 stycznia 2010 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłat należności pieniężnych miasta Jastrzębie-Zdrój, mających charakter cywilnoprawny (Dz. Urz. z 2010 r. Nr 59, poz. 979) po pozytywnej opinii Komisji Skarbu:
Zarządzam
§ 1
Umorzyć wierzytelność dłużnika osoby fizycznej:
- zaległość główna – 9.702,81 zł
- zaległość odsetkowa – 4.646,26 zł
- ogółem zaległość – 14.349,07 zł
§ 2
Wykonanie Uchwały powierzam Kierownikowi Działu Czynszów i Windykacji MZN.
§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem jego podjęcia.
UZASADNIENIE
Zgodnie z postanowieniem Uchwały z dnia 28 stycznia 2010 r. Nr LI/650/2010 r. Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłat należności pieniężnych miasta Jastrzębie-Zdrój, mających charakter cywilnoprawny, Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój może umorzyć wierzytelność między innymi
w niżej wymienionych przypadkach.
§ 3 pkt 1
Umorzenie należności z urzędu stosuje się:
1/ w przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych w art. 56 ust 1 ustawy z dnia
27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157 poz. 1240).
§ 9 ust. 1 pkt 2
1. Do umarzania wierzytelności uprawnieni są:
2/ Kierownicy jednostek organizacyjnych, po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Skarbu, jeżeli kwota należności przekracza kwotę wymienioną w ust.
Po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Skarbu Kierownik jednostki może dokonać umorzenia wierzytelności, która nie przekracza kwoty 18 000,00 zł.
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o umorzenie wierzytelności Kierownik jednostki umarza należność dłużnikowi. Stwierdzono, że zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty wyższej od kosztów dochodzenia należności. Prowadzone postępowania komornicze o egzekucję należności okazywały się całkowicie bezskuteczne z uwagi na fakt, iż dłużnik nie jest nigdzie zatrudniony i nie ma żadnego innego źródła stałego dochodu. Zbiera surowce wtórne. Zajmuje lokal, na którego wyposażenie składają się jedynie podstawowe meble, sprzęty gospodarstwa domowego i rzeczy codziennego użytku o wartości wyłącznie użytkowej dla domowników. Dłużnik nie posiada innego wartościowego mienia ruchomego, wymagalnych wierzytelności i praw majątkowych podlegających zajęciu. Dłużnik oświadczył, iż nie jest wstanie uregulować dochodzonej należności. Tryb windykacyjny został wykonany w całości. Miejski Zarząd Nieruchomości dokonał szczegółowej analizy sytuacji dłużnika.